Opcje przeglądania
Producent
Parabeny

Łupież suchy

Łupież suchy to jedna z najczęściej spotykanych i najbardziej uciążliwych dolegliwości, pojawiających się zazwyczaj pomiędzy 10, a 25 rokiem życia i zanikających między 45, a 55 rokiem życia. Może jednak utrzymać się nawet w wieku starczym. U podstawy problemu leży zbyt szybka wymiana komórek naskórka, które odrywają się od jego powierzchni zanim jeszcze osiągnąpełną dojrzałość. Komórki te mają postać szarobiałych łusek, występujących miejscowo lub na całej powierzchni skóry głowy, które następnie odrywają się, powodując nieestetyczny "śnieg" na kołnierzu, marynarce czy sukience a także, w niektórych przypadkach, uczucie świądu. Łupież suchy powoduje tzw. łojotokowe zapalenie skóry, które nie jest niczym innym, jak tylko stanem zapalnym o łagodnym lub ostrym przebiegu. Występuje w miejscach, w których znajdują się liczne gruczoły łojowe, których przebadanie wykazałoby zaczerwienienie i złuszczenie naskórka. W cięższych przypadkach, łupież suchy i łojotokowe zapalenie skóry mogą prowadzić do wystąpienia łysienia androgenowego (nadmiernego wypadania włosów). Najliczniej występujące w suchym łupieżu drobnoustroje to bakterie tlenowe, powodujące trądzik (corynobacterium acnes) oraz różne odmiany Pityrosporum. Wśród nich, najczęściej kojarzony z łupieżem to Pityrosporum ovale (Malassezia sp).

Czytaj WięcejRozwiń

CRLab stworzył linię dedykowaną problemowi łupieżu suchego, eliminującą odwodnienie skóry, świąd, zaczerwienienie i łuszczenie się. Przywrócenie skórze właściwego poziomu nawilżenia to absolutna podstawa: tylko w ten sposób można zapewnić jej ukojenie oraz efekt oczyszczenia.

Produkty ze specjalistycznej linii CRLab do pielęgnacji skóry z łupieżem suchym zawierają specjalną mieszankę olejków eterycznych i innych składników naturalnych (jak wyciąg z Rumianku) lub pochodzenia farmakologicznego (jak Pirokton Olaminy) o silnym działaniu kojącym i oczyszczającym skórę głowy w celu zapewnienia jej równowagi i właściwego poziomu nawilżenia

Świąd skóry głowy

Świąd skóry głowy to problem, z którym zmagają się zarówno mężczyźni,jak i kobiety. Zmusza do nieraz bolesnego drapania skóry, a jego przyczyny mogą być bardzo zróżnicowana. Początkowo nie daje żadnych objawów "estetycznych", nie należy jednak lekceważyć tej dolegliwości, gdyż dłuższe jej występowanie może prowadzić do wypadania włosów. W przypadkach bardziej złożonych, świąd skóry głowy można połączyć również z innymi problemami skóry i włosów, jak np. łuszczyca, łupież, łojotok, zapalenie mieszków włosowych, przesuszenie, łojotokowe zapalenie skóry, skóra atopowa, egzemy. W wielu wypadkach nie można wykluczyć też udziału czynników psychologicznych (niepokój, stres, urazy) lub czynników zewnętrznych, jak np. produkty higieniczne i kosmetyczne, dieta, substancje chemiczne, przebyte zabiegi. Jedynie w przypadku zaistnienia którejś z wymienionych powyżej przyczyn, eliminując szkodliwie działający czynnik można usunąć cały problem, jednak gdy u podstaw świądu występuje czynnik psychologiczny, należy wyeliminować zjawisko, które go generuje.

W zależności od tego, czy mamy do czynienia z łojotokiem, zapaleniem skóry czy łupieżem, w celu usunięcia podstawy problemu wskazane jest stosowanie odpowiednich kuracji specjalistycznych. CRLab proponuje w tym celu produkty, które dzięki zastosowaniu czynnika nawilżającego przynoszą ulgę i pożądany efekt oczyszczający. Mieszanka olejków eterycznych i innych substancji czynnych pochodzenia naturalnego lub przygotowanych w drodze zastosowania procesów farmakologicznych eliminuje uczucie świądu oraz oczyszcza włosy i skórę głowy.

Łupież suchy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl